reklama

14 lipca 2018

Hampel utrzymał prowadzenie

Hampel utrzymał prowadzenie

Słabo spisali się polscy żużlowcy w sobotniej, drugiej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Europy, jaka odbyła się na torze w niemieckim Gustrow.

Po pierwszym tegorocznym turnieju w Gnieźnie na czele klasyfikacji znajdował się Jarosław Hampel. Żużlowiec Fogo Unii Leszno utrzymał przodownictwo, ale u naszych zachodnich sąsiadów nie błyszczał, zresztą podobnie jak pozostali biało-czerwoni.
 
Popularny "Mały" rozpoczął sobotnie zawody od drugiego miejsca, ale w dwóch kolejnych biegach notował zera. Przebudził się w końcówce turnieju, kiedy to wygrał dwa biegi. Niestety, dorobek 8 punktów nie wystarczył do udziału w barażu. Mimo to zawodnik "Byków" pozostał liderem cyklu.
Znacznie lepiej radził sobie w Gustrow klubowy kolega Hampela - Emil Sajfutdinow. Rosjanin zdobył w zasadniczej części rywalizacji 11 punktów, co dało mu udział w biegu barażowym. Wygrał go przed Mikkelem Michelsenem (trzeci był Peter Kildemand, a czwarty Kai Huckenbeck) i ta dwójka wjechała do finału, gdzie czekali już najlepsi żużlowcy po 20 regulaminowych gonitwach, czyli Robert Lambert i Leon Madsen. Decydującą rozgrywkę wygrał młody Brytyjczyk przed Madsenem i Michelsenem.

Zawodów za naszą zachodnią granicą nie będzie dobrze wspominał trzeci z unistów - Piotr Pawlicki. On zgromadził zaledwie 2 punkty i spadł na odległą 13. lokatę. Emil jest ósmy, a na dziesiątej pozycji plasuje się wychowanek "Byków" w barwach Stali Gorzów - Krzysztof Kasprzak.

(ceg), Fot. E. Baldys (archiwum)