18 lutego 2018

Górskie bieganie w wymarzonej pogodzie (zdjęcia)

W optymalnej dla biegania pogodzie 338 zawodników ukończyło 8 Bieg Górski, którego trasa wiodła po rewelacyjnie ukształtowanym terenie leśnym pomiędzy Lesznem-Grzybowem, Kąkolewem a Trzebanią.

Organizatorzy puścili zawodników na trasę w trzech grupach, w 2-minutowych odstępach, aby zmniejszyć tłok na pierwszych kilometrach. O sprawiedliwą klasyfikację zadbała firma Domtel-sport, mierząc elektronicznie indywidualny czas biegu każdego zawodnika.

Dawidowi Stefańskiemu z Poznania przebiegnięcie 10-kilometrowej mocno pofałdowanej trasy zajęło 38 minut i 59 sekund. Na drugim miejscu, pół minuty później linię mety minął leszczynianin Miłosz Szcześniewski. Kolejny z leszczynianin Łukasz Wróbel uplasował się na 4 miejscu, a Mateusz Gryczka był 8.

Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Golak z Wyrzeki.