reklama

05 grudnia 2018

Gala Wolontariatu 2018 (zdjęcia)

Gala Wolontariatu 2018 (zdjęcia)

W Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, w Teatrze Miejskim w Lesznie odbyła się gala, w czasie której ogłoszono wyniki konkursu Leszczyński Wolontariusz Roku 2018.

W kategorii wolontariat szkolny laureatką została gimnazjalistka Aleksandra Dawczyk zgłoszona przez Stowarzyszenie Pozytywka, która m.in. pomaga 87-letniej seniorce, współorganizuje szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz szkolenia w ramach projektu Zdrowe inspiracje.

W tej kategorii wyróżniono najmłodszą wiekiem wolontariuszkę - Natalię Banasik.

Joanna Wdowiak z III Liceum Ogólnokształcącego została laureatką w kategorii wolontariat młodzieżowy. Jest ona zaangażowana w kampanię Drugie Życie w III LO, w wakacje była wolontariuszką akcji Pociąg do Cooltury.

W kategorii wolontariat dorosły osób od 26 do 55 lat nagrodę dostała Hanna Wachowiak ze Stowarzyszenia Pozytywka. Pomaga trzem seniorkom, organizowała i prowadziła szkolenia dla mieszkańców w ramach projektu Zdrowe Inspiracje, współorganizowała szkolenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

W kategorii wolontariat senioralny, do której zakwalifikowano osoby powyżej 55 roku życia, statuetkę odebrała Bożena Wawrzyniak, działająca w Stowarzyszeniu Leszczyński Bank Żywności. Jest m.in. zaangażowana w pomoc małemu Bartusiowi, wydawanie żywności, koordynuje prace Leszczyńskiego Banku Żywności. W tej kategorii wyróżniono również zgłoszone dwie wolontariuszki najstarsze wiekiem Zuzannę Kubicką ze Stowarzyszenia Wygraj Siebie oraz Bogumiłę Wujczak ze Stowarzyszenia Chorych na Choroby Reumatyczne.

Wolontariacką grupą roku wybrano Grupę Wolontariacką Nasz Dom-Nasz Świat, natomiast wyróżnienia dostały Szkolny Klub Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 5, Stowarzyszenie Pozytywka i Klub Filmowy z audiodeskrypcją przy Polskim Związku Niewidomych.

W kategorii inicjatywa obywatelska nagrodzono lekcje języka polskiego dla obywateli Ukrainy, które prowadzą Joanna Wdowiak, Justyna Dziedzic i Dorota Wełyczko.

Nowością było przyznanie nagrody w kategorii firma zaangażowana społecznie laureatem została firma WMB Zaczarowany Świat.

Doceniono również wolontariuszy Urzędu Miasta. Na scenę zaproszono Martynę Bąk i Annę Biegańską, które zostały wyróżnione przez prezydenta. Obie panie były wolontariuszkami w Biurze pełnomocnika ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Prezydent wyróżnił także Janinę Tonicką, która opiekuje się budynkiem organizacji pozarządowych przy ul. Dąbrowskiego.

Nagrody wręczał prezydent Łukasz Borowiak.

(jrs)

Fot. Edward Baldys