reklama

12 marca 2018

Gala Sportu w Krzemieniewie (zdjęcia)

Gala Sportu w Krzemieniewie (zdjęcia)

W niedzielę ogłoszono wyniki II Plebiscytu Sportowego na Sportowca i Trenera Gminy Krzemieniewo.

Uroczystość odbyła się w Sali Bankietowej PASJA w Krzemieniewie, która była jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Tym razem w plebiscytowej zabawie można było zagłosować na 8 sportowców i 3 trenerów.

Wśród nominowanych po raz kolejny nie zabrakło medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata.

Tytuł "Sportowca Gminy Krzemieniewo"  i okazała statuetka powędrowały w ręce Dobrusi Skorupskiej, utalentowanej piłkarki nożnej z MTS Pawłowice, która od lutego kontynuuje piłkarską karierę w klubie KA 4 resPect Krobia. Dobrusia w lutym rozpoczęła również swoją przygodę z reprezentacją Polski w kategorii U-15, otrzymując powołanie na zgrupowanie w Grodzisku Wlkp. Drugie miejsce zajęła Jolanta Klimasz z Kociug, uzdolniona zawodniczka UKS Achilles Leszno, zdobywczyni medali w rzucie dyskiem i kulą. Stawkę sportowców na plebiscytowym podium uzupełnił tenisista stołowy Tomasz Mrozek z Hersztupowa, 14 - latek będący wielką nadzieją klubu Wamet Dąbcze.

Ponadto w gronie nominowanych znaleźli się: Julia Gwizdoń (taekwondo), Daria Dudkiewicz - Goławska (baloniarstwo), Krzysztof Janiszewski (piłka nożna), Zuzanna Piętka (taekwondo) i Daniel Kaczmarek (żużel).

W kategorii "Trener Gminy Krzemieniewo" zwyciężył Damian Sadowski, założyciel i trener klubu taekwondo Kuk - Son z Pawłowic. W plebiscytowej walce wyprzedził trenerów piłki nożnej: Roberta Kuczyka (MTS Pawłowice) i Sebastiana Niedzielę (grupy młodzieżowe GKS Krzemieniewo).

Statuetki, którymi nagrodzono wszystkich uczestników wręczali wójt gminy Krzemieniewo Andrzej Pietrula oraz właściciel Sali Bankietowej PASJA i prezes AKS Leszczyńskie Byki Roman Kamiński.

Zgromadzeni goście oprócz emocji związanych z ogłoszeniem wyników plebiscytu mogli wysłuchać śpiewu i gry na gitarze Moniki Mazur, tegorocznej absolwentki Orniska Muzycznego działającego przy miejscowym GCK.

Plebiscyt był kolejną okazją do promocji dokonań sportowców, z których gmina Krzemieniewo jest bardzo dumna. Wydarzenie jest też okazją do wspólnego poznania się i wymiany doświadczeń.

Zorganizowanie tak udanej imprezy nie byłoby możliwe bez udziału sponsorów, którymi w tym roku byli: Urząd Gminy Krzemieniewo, Sala Bankietowa PASJA w Krzemieniewie oraz GIACOMO CONTI - moda męska.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła gazeta "ABC" i portal leszno24.pl

Tekst i fot. Damian Marciniak