reklama

06 listopada 2018

Film o Queen nie dla Leszna. Leszczynianie wolą Zenka Martyniuka

Film o Queen nie dla Leszna. Leszczynianie wolą Zenka Martyniuka

W kinie w Galerii Leszno nie będzie filmu o legendarnej grupie Queen. Taką decyzję podjęła sieć Cinema3D. Jej zdaniem, leszczyńska widownia bardziej od rocka preferuje disco polo. Kliknij i czytaj więcej.

W sobotę na leszno24.pl napisaliśmy o zbiórce podpisów pod petycją dotyczącą najnowszego filmu "Bohemian Rhapsody" opowiadającego o grupie Queen i jej charyzmatycznym wokaliście Freddiem Mercurym. Filmu nie ma w repertuarze kina Cinema3D w Galerii Leszno, stąd też petycja do sieci, aby jednak zdecydowała się go pokazać. 

Po naszej informacji liczba osób podpisanych pod petycją zaczęła rosnąć. Dziś, we wtorek jest ich już niemal 500. 

Inicjatorem petycji jest mieszkaniec Leszna Zbigniew Sadowski. A pisaliśmy o niej tutaj.

W poniedziałek pan Zbigniew wysłał petycję do kina Cinema 3D. Otrzymał odpowiedź, że o tym, czy film będzie wyświetlany w Lesznie, czy nie, decyduje dystrybutor. Sieć C3D zapewniła, że robi wszystko, aby "Bohemian Rhapsody" można było obejrzeć także w Lesznie.

Dystrybutor twierdzi jednak coś zupełnie innego. Z pisma, jakie Zbigniew Sadowski otrzymał od firmy dostarczającej filmy do kin wynika, że obrazu o Queen w Lesznie nie będzie, bo leszczyńska publiczność ma inne "wymagania". Odpowiedź przedstawicielki dystrybutora drukujemy w całości:

Szanowny Panie Zbigniewie,

Dziękuję za wiadomość oraz zainteresowanie filmem BOHEMIAN RHAPSODY.

Kino ma prawo do selekcji filmów spośród bogatej oferty dystrybutorów i podjęło decyzję o nie wyświetlaniu naszego filmu w całej sieci Cinema 3D – nie tylko w Lesznie. Przez osoby odpowiedzialne za zakup filmów w sieci Cinema 3D, zostaliśmy poinformowani między innymi, że sieć boryka się „z klęską urodzaju” i niestety nie jest w stanie spełnić naszych oczekiwań dotyczących warunków wyświetlania filmu.

Ponadto, zostaliśmy poinformowani przez przedstawicieli sieci, że ocenę potencjału filmu jak również swoje decyzje podejmują oni na podstawie znajomości rynków lokalnych i wiedzy, że na „prowincji” film nie będzie cieszył się zainteresowaniem widzów, których bardziej interesuje „historia Zenka Martyniuka” niż film BOHEMIAN RHAPSODY.

Kategorycznie nie zgadzamy się z taką oceną rynków lokalnych ani preferencji widowni, oraz oceną potencjału naszego filmu przez sieć Cinema 3D, mimo wszystko jednak, do ostatniej chwili zostawiliśmy otwartą przestrzeń do rozmów, niestety nasza ostatnia wiadomość spotkała się z brakiem odpowiedzi od osób odpowiedzialnych za zakup filmów dla tej sieci.

Absolutnie rozumiem i podzielam Państwa rozczarowanie taką decyzją sieci, jednocześnie zapewniam, że film już w krótce pojawi się w Lesznie.

Pozdrawiam,

Izabela Werner

Head of Theatrical Sales & Distribution

Imperial CinePix Sp. z o.o.

lm, Fot. kadr z zajawki filmu "Bohemian Rhapsody".