reklama

13 czerwca 2018

Festiwal Technologii podsumowany (zdjęcia)

Festiwal Technologii podsumowany (zdjęcia)

W środę organizatorzy Festiwalu Technologii podsumowali wydarzenie i rozdali nagrody uczestnikom konkursów. Wszystko uroczystą oprawę - w ratuszu, w obecności prezydenta Łukasza Borowiaka i wiceprezydenta Piotra Jóźwiaka.

Festiwal odbywa się od 2012 roku. Tegoroczną edycję wypełniły pokazy, warsztaty i wykłady. Wszystko zorganizowano w kilku miejscach - Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych, Gimnazjum numer 9, Miejskim Ośrodku Kultury i Galerii Lochy w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Na dzisiejszym podsumowaniu podkreślano, że ideą festiwalu jest rozbudzanie zainteresowań młodych ludzi oraz pokazanie rozwoju technologii w różnych dziedzinach życia.

Zainteresowanie festiwalem z roku na rok rośnie, z czego mogą być dumni nauczyciele organizatorzy - pomysłodawczyni Agata Dubiał ze Szkoły Podstawowej numer 13 oraz koordynatorzy Michał Sikorski i Marek Senftleben z ZSE-T, a także Donata Pajzert z Gimnazjum numer 9.

W ramach festiwalu w ZSE-T odbyły się VII Leszczyńskie Mistrzostwa w Informatyce, z udziałem ponad 100 uczniów z Leszna i regionu. Spośród nich laureatami zostali w trzech kategoriach:

1 miejsca Nicolas Wiśniewski - Szkoła Podstawowa nr 10 w Lesznie, Konrad Cieliński - Zespół Szkół nr 2 - Gimnazjum nr 4 w Lesznie, Kamil Wzgarda - II Liceum Ogólnokształcące w Lesznie.

2 miejsca Mikołaj Kal - Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie, Filip Zinowiew - ZS nr 2 - Gimnazjum nr 4 w Lesznie, Maciej Padula - Zespół Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie.

3 miejsca Kamil Kliszcz - Szkoła Podstawowa nr 7 w Lesznie, Igor Spychalski - Szkoła Podstawowa nr 7, Piotr Świątek - Zespół Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie.

W ramach festiwalu zorganizowano również konkurs plastyczny Świat Robotów.

1 miejsca - Aleksandra Woźniak - Przedszkole Miejskie nr 13 w Lesznie, Zofia Hajndrych - Szkoła Podstawowa nr 10 w Lesznie.

2 miejsca Krzysztof Hojnacki - Przedszkole Miejskie nr 15 w Lesznie, Patrycja Szramiak - Szkoła Podstawowa w Dłużynie.

3 miejsca Anna Maćkowiak, Oliwia Majchrzak, Maria Klatka - Przedszkole Miejskie nr 10 w Lesznie, Daniel Mikołajczak - Szkoła Podstawowa nr 9 w Lesznie.

Wyróżnienia Grupa Motylki z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Lesznie oraz Gabriela Dolata i Wojciech Maciejewski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lesznie.

Festiwal odbył się pod honorowym patronatem prezydenta Łukasza Borowiaka.

(jrs)

Fot. Justyna Rutecka-Siadek