reklama

09 stycznia 2019

Dyrektor MZBK zawiadomił policję

Dyrektor MZBK zawiadomił policję

Policja zajmuje się przypadkami chuligańskich wybryków, w tym wzniecania ognia, które w ostatnich tygodniach miały miejsce w kamienicy przy ul. Leszczyńskich 37.

Wniosek o wszczęcie postępowania wyjaśniającego sprawę pożarów, czy też podpaleń różnych materiałów złożył Jan Szafranek, dyrektor Miejskiego Zakładu Budynków Komunalnych. Dyrektor został przesłuchany przez policję. Postępowanie jest prowadzone pod kątem chuligańskich wybryków, a więc wykroczeń. Policja będzie ustalać sprawców zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz podkładania ognia.

Ta sprawa ma związek z dwoma mężczyznami będącymi lokatorami mieszkania komunalnego we wspomnianej kamienicy. Inni mieszkańcy domu od dawna skarżyli się na zachowanie uciążliwych sąsiadów. W mieszkaniu zajmowanym przez tych mężczyzn, zamienionym w melinę, dochodziło do burd, pijackich ekscesów itp. Na korytarzu kamienicy natomiast do podpalania różnych rzeczy, śmieci, a nawet skrzynki na listy, co kończyło się interwencjami straży pożarnej i policji.

O takich, powtarzających się sytuacjach wiedziało także miasto jako zarządca kamienicy. W związku z tym już kilka miesięcy wystąpiło do sądu o eksmisję obu mężczyzn, bez prawa do lokalu socjalnego. Sąd wydał taki wyrok, który jest prawomocny. Na jego podstawie prezydent Leszna podpisał decyzję o wyeksmitowaniu wspomnianych lokatorów. Eksmisja jest bez prawa do lokalu socjalnego, zatem mężczyźni trafią na bruk, jednak dopiero po okresie ochronnym, a więc po 31 marca.

Tekst i fot. J.W.