reklama

22 czerwca 2018

Dokonali rozboju w Boszkowie, siedzą w areszcie

Dokonali rozboju w Boszkowie, siedzą w areszcie

Dwóch młodych mężczyzn trafiło na trzy miesiące do aresztu po tym, jak dokonali rozboju na pracowniku salonu gier w Boszkowie.

Do rozboju doszło kilka dni temu. Ofiara przestępstwa, młody mieszkaniec powiatu gostyńskiego, zawiadomiła dyżurnego leszczyńskiej komendy. Pokrzywdzony powiedział funkcjonariuszom, że wieczorem do salonu gier przyszło dwóch mężczyzn, którzy kazali mu wejść do przyczepy campingowej stanowiącej zaplecze socjalne salonu. Kiedy odmówił, sprawcy zaczęli go szarpać i popychać, a chwilę później wepchnęli do campingu. Później skradli pieniądze z utargu, router oraz klucze od automatów do gier. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 2 tysiące złotych.

Policjanci, dysponując rysopisem sprawców, ustalili, że zamieszkują na terenie ośrodka wypoczynkowego znajdującego się w pobliżu salonu gier. Pojechali do tego ośrodka. Zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął się pospiesznie oddalać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Schwytali go w rejonie promenady przy jeziorze. Drugi sprawca został zatrzymany w wynajmowanym pokoju.

Sprawcami rozboju okazali się 18-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego i 25-letni mieszkaniec powiatu milickiego. Grozi im do 12 lat więzienia. Zostali tymczasowo aresztowani.

J.W. Fot. KMP Leszno