reklama

21 kwietnia 2017

Do przymiarki kostium króla (zdjęcia)

Do przymiarki kostium króla (zdjęcia)

W Galerii w Ratuszu otwarto wczoraj wystawę kostiumów teatralnych  "W antrakcie". Prezentowane są bardzo oryginalne stroje. - Uważamy, że zwykłą marynarkę można kupić. Tu prezentujemy unikaty, prototypy, a nie kostiumy seryjne - podkreślał prof. Ireneusz Domagała, kierownik Pracowni Kostiumu Teatralnego Uniwersytetu Artystycznego w  Poznaniu.

Stroje to przede wszystkim prace dyplomowe studentów kilku kierunków, głównie projektowania scenografii i projektowania ubiorów. - Staramy się uruchomić ich wyobraźnię i zmuszać do rzeczy niekonwencjonalnych, dzięki czemu poradzą sobie potem z prostą rzeczą w teatrze - mówi kierownik pracowni.
Wystawa może zainteresować nie tylko miłośników teatru, ale wielu innych, w tym dzieci. Warto wybrać się całą rodziną. Gratką jest strój "Króla z urojenia" autorstwa prof. Domagały, który można przymierzać i robić sobie w nim zdjęcia. To płaszcz i korona obszyte futrzanymi szczurami.
Wystawę można zwiedzać do 20 maja, do Nocy Muzeów. Wstęp wolny.
Więcej na temat pracowni oraz o warsztatach projektowania kostiumów, które w Lesznie poprowadzą prof. Ireneusz Domagała i jego asystentka mgr Izabella Rybacka, napiszemy w gazecie "ABC".

Na zdjęciu od lewej: Marcin Kochowicz - dyrektor MBWA w Lesznie, mgr Izabella Rybacka i prof. Ireneusz Domagała.

(kin) Fot. K. Zydorowicz