reklama

20 kwietnia 2017

Dary pojadą z Leszna na Ukrainę

Dary pojadą z Leszna na Ukrainę

W piątek o godz. 6 rano z Leszna wyjedzie transport darów do szpitala wojskowego we Lwowie i szkoły sanatoryjnej w pobliżu Odessy. Co przekazali leszczynianie?

Akcję zorganizował Komitet Społeczny Pomocy Ukrainie Leszno-Winnikom, który działa od roku 2014. Kontakty z Winnikami nawiązało Gimnazjum nr 5 w Gronowie i jego dyrektor Marek Pawełkiewicz. Dzięki ludziom dobrej woli już siódmy raz udało się zorganizować pomoc, która z Leszna pojedzie na Ukrainę.

Tym razem w transporcie znalazła się odzież, środki czystości, ale przede wszystkim sprzęt komputerowy. Przekazali go rodzice gronowskiej szkoły, ale też firma Eurocomfort i jedna z firm z Poznania.

- Komputery są używane. Zostały przejrzane przez uczniów Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie, są sprawne, mają wszystko co potrzeba, aby dzieci i młodzież mogły z nich korzystać - mówi Wanda Nawrocka, radna Leszna, która jedzie z darami na Ukrainę.

Komputery trafią do szkoły sanatoryjnej koło Odessy, gdzie mieszka 360 dzieci, w tym także sieroty. Z kolei odzież męska pojedzie do szpitala wojskowego we Lwowie, gdzie trafiają żołnierze walczący w wojnie na Ukrainie.

lm, Fot. Facebook Wanda Nawrocka