reklama

10 października 2018

Darmowe śniadania w Lesznie

Darmowe śniadania w Lesznie

Już około 60 osób skorzystało z bezpłatnych śniadań, które od poniedziałku wydawane są w Lesznie. Gdzie i kiedy można przyjść, ogrzać się i zjeść?

Inicjatywa narodziła się w Leszczyńskim Banku Żywności. Podopieczni tej placówki chcą nie tylko korzystać z pomocy, ale też dawać coś od siebie. Wymyślili, że będą zapraszać potrzebujących na ciepłą kawę, herbatę i coś do zjedzenia.
Posiłki są wydawane od poniedziałku do piątku w siedzibie Leszczyńskiego Banku Żywności przy ul. Słowiańskiej 59 (w podwórzu), w godz. 8-10. To kolejne otwarte drzwi dla tych, którzy w okresie jesienno-zimowym marzną na ławkach i walczą z głodem.

Zaproszenie kierowane jest nie tylko dla bezdomnych, ale też dla ubogich, samotnych, dla szukających towarzystwa. Dziś przed godz. 10 przy parujących kubkach z kawą i herbatą znów siedziało kilka osób, dyskretnie ze sobą rozmawiając.

Do Leszczyńskiego Banku Żywności można też przekazać niewykorzystane produkty z własnych lodówek, które - zamiast być wyrzucone - zostaną wykorzystane do przygotowania posiłków i napojów. Może to być napoczęte mleko, otwarty słoik dżemu czy niedojedzony pasztet.

Więcej na temat śniadań piszemy w najnowszej gazecie "ABC".

Na zdjęciu przygotowujący posiłki seniorzy: Anna Skrzypczak i Witold Handke.

(kin) Fot. K. Zydorowicz