reklama

07 listopada 2018

Czy minister dołoży do ratusza?

Czy minister dołoży do ratusza?

Samorząd Leszna złożył wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie remontu ratusza. To druga próba, bo poprzednie starania o rządowe pieniądze zakończyły się niepowodzeniem. Koszty tego zadania są spore. To... 

2.740.000 złotych. Dotacja ministerialna miałaby wynieść 700.000 zł, a resztę miasto musi wygospodarować z własnego budżetu. 

O pieniądze na remont najbardziej znanej miejskiej budowli samorząd zabiegał już rok temu. Nie udało się. Dofinansowanie uzyskał drugi złożony wniosek - na przeniesienie i odbudowę wiatraka Czesław, który stoi na Grzybowie.

Nie powiodły się też starania o pieniądze na ratusz z Unii Europejskiej, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, którym zarządza marszałek województwa wielkopolskiego.

Planowany we wniosku do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego remont ratusza ma objąć przede wszystkim  jego elewację, schody, wymianę okien i drzwi. Nie obejmie modernizacji płyty Rynku.  

Wniosek do Ministerstwa Kultury został złożony 31 października. O tym, czy Leszno dostanie wsparcie na ratusz przekonamy się najpewniej na przełomie lutego i marca 2019.

lm, Fot. K. Zydorowicz