reklama

16 maja 2018

Co ze Strefą Kibica?

Co ze Strefą Kibica?

Niebawem wyjaśni się, czy w Lesznie będzie Strefa Kibica, gdzie fani futbolu mogliby wspólnie obejrzeć mecze piłkarskich mistrzostw świata, które za niespełna miesiąc rozpoczną się w Rosji.

Każdy organizator Strefy Kibica w czasie trwania meczów mistrzostw świata w Rosji jest zobowiązany uzyskać wszelkie licencje, pozwolenia oraz zgody wymagane przez organizatorów imprezy. To przede wszystkim tzw. zgoda sygnałowa, czyli zgoda na korzystanie z sygnału telewizyjnego oraz licencja FIFA na pokazy publiczne. To kwoty od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od tego, czy mamy do czynienia z Komercyjnymi Pokazami Publicznymi, czy Specjalnymi Niekomercyjnymi Pokazami Publicznymi. Licencje przyznaje TVP w porozumieniu z FIFA.

- Być może skorzystamy z oferty jakiejś firmy zewnętrznej, ale na razie nie otrzymaliśmy żadnej szczegółowej propozycji. Były jedynie dwa zapytania. Ewentualna decyzja będzie uzależniona od ceny, jaką miasto musiałoby zapłacić – poinformował nas Tomasz Szymański, naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, że 6 lat temu, przy okazji Euro 2012, w Lesznie pojawiła się Strefa Kibica Euro Truck. Była to jednak strefa objazdowa, jednodniowa (przy stadionie Smoczyka), i nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem fanów. Miasto wydało wtedy na nią 10 tysięcy złotych.

(ceg)