reklama

11 stycznia 2017

Blok Porodowy otwarty (zdjęcia)

Blok Porodowy otwarty (zdjęcia)

W środę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie otwarto Blok Porodowy. Został wyremontowany i wyposażony w najnowszy sprzęt. - To pomnik dla kobiet z naszego regionu - podkreślał prof. Dariusz Szpurek, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego. 

Blok po modernizacji wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś. Nie ma już ścian wyłożonych zielonymi płytkami. Jest jasno, przytulnie, ładnie,a przede wszystkim bezpiecznie dla pacjentek.

Remont podzielono na dwa etapy. W sumie kosztował około 2,5 mln zł. Sfinansował go Urząd Marszałkowski w Poznaniu - 1,8 mln zł oraz samorządy; Leszna, powiatu leszczyńskiego, Krzemieniewa, Święciechowy, Wijewa, Lipna, Rydzyny i Osiecznej - 600.000 zł. Szpital sam, z własnego budżetu dołożył ponad 80.000 zł. 

- Leży nam na sercu działalność tego szpitala - podkreślał obecny na uroczystości Leszek Wojtasiak członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Wg. danych liczba porodów w szpitalu w Lesznie rośnie. W roku 2015 było ich 1300, a w 2016- 1400.

Nowy Blok Porodowy, gdzie znajdują się sale dla rodzących, dla oczekujących,  sale poporodowe, a także sala do cięć cesarskich już przyjmuje młode mamy.

lm, Fot. L. MATUSZEWSKA