reklama

07 lipca 2018

Będzie nowy kandydat PiS na prezydenta Leszna?

Będzie nowy kandydat PiS na prezydenta Leszna?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił w piątek, że osoby pracujące w spółkach Skarbu Państwa nie mogą kandydować w wyborach samorządowych. A to oznacza, że pod wielkim znakiem zapytania stoi kandydatura Adama Kośmidra na prezydenta Leszna i Sławomira Szczota na radnego miasta. Obaj radni pracują w państwowych firmach.    

Prezes PiS swoją decyzję ogłosił wczoraj, podczas krótkiej konferencji prasowej.

- Rozmawiamy cały czas o wyborach samorządowych. Stanęła sprawa kandydowania tych, którzy jednocześnie mają wysokie pensje w spółkach Skarbu Państwa. Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy - mówił Jarosław Kaczyński, a jego słowa cytujemy za www.pis.org.pl

W tej sprawie w piątek obradował Komitet Polityczny PiS. I zgodnie z jego decyzją, osoby funkcjonujące w spółkach Skarbu Państwa nie będą mogły łączyć tej pracy z aktywnością w samorządzie. 

- Te osoby są przez nas szanowane, jeśli należycie pełnią swoje funkcje, ale nie będą oni kandydatami na żadnym szczeblu samorządu - oznajmił prezes Kaczyński. Decyzje personalne dotyczące list i kandydatów mają być ogłoszone niebawem.

To mocno komplikuje samorządową przyszłość dwóch liderów leszczyńskiego PiS: Adama Kośmidra i Sławomira Szczota. Z Adamem Kośmidrem nie udało nam się dziś skontaktować. Sławomir Szczot tłumaczy tylko: - Nie znamy jeszcze wszystkich szczegołów decyzji Komitetu Politycznego PiS. Będziemy czekać na oficjalne pisma w tej sprawie.

Kośmider i Szczot pracują w firmach należących do Skarbu Państwa. Są w nich zatrudnieni na tzw. kontrakty menadżerskie. Adam Kośmider jest członkiem zarządu spółki Hodowla Zarodowa Zwierząt w Żołędnicy, a Sławomir Szczot jest wiceprezesem spółki Enea Serwis. Obaj zasiadają w Radzie Miejskiej Leszna, Szczot jest jej przewodniczącym. Obaj także mają zamiar kandydować w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej Leszna, a Adam Kośmider jest już oficjalnym kandydatem PiS na prezydenta Leszna. Jeśli decyzja prezesa PiS będzie ich dotyczyć, to będą musieli wybrać między pracą zawodową a kandydowaniem w wyborach. Jeśli postawią na karierę zawodową, to wówczas PiS w Lesznie musi poszukać innego kandydata na prezydenta.

Szykuje się gorące lato w polityce! 

lm, fot. Archiwum