reklama

14 grudnia 2018

Alkotest z mocnymi dowodami

Alkotest z mocnymi dowodami

Co leszczyńska policja otrzymała od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego?

Można powiedzieć, że to gwiazdkowy prezent. WORD w Lesznie z własnych funduszy zakupił i przekazał KMP w Lesznie stacjonarny alkotest, dwie specjalistyczne latarki i opaski odblaskowe. Sprzęt kosztował ponad 20.000 zł.

WORD co roku przekazuje policji (nie tylko komendzie w Lesznie, ale także komendom w Rawiczu, Kościanie, Gostyniu i Wolsztynie) i innym służbom sprzęt służący poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieje się tak nawet kilka razy w roku. Wybór sprzętu jest najczęściej podyktowany tym, czego dana jednostka, czy służba potrzebuje.

Alkotest Dräger to stacjonarne, posiadające odpowiedni atest i certyfikat urządzenie do badania stanu trzeźwości pozwalające na wydruk wyników. Dokładność i poprawność działania tego urządzenia oparte są o certyfikat wzorcowania gwarantujący, że wyniki badania są zgodne z prawdą, bezbłędne, a co za tym idzie - mogą być jednoznacznym i niepodważalnym dowodem w sprawie sądowej.

Dwie wysokiej jakości latarki streamlight wraz z nakładkami, które świecą w nocy, są przeznaczone głównie dla policjantów drogówki. Są wytrzymalsze i dłużej działające od innych, ponadto posiadają odpowiednio dobrane światło, które podczas używania z jednej strony nie oślepia kierowców, z drugiej sięga dalej.

Przekazane komendzie opaski odblaskowe będą rozdawane mieszkańcom Leszna i powiatu przy różnych okazjach.

Tekst i fot. J.W.