reklama

14 września 2018

Aktywne Obywatelskie Leszno. Trzeba być na festynie!

Aktywne Obywatelskie Leszno. Trzeba być na festynie!

W 2017 roku w festynie organizacji pozarządowych, leszczyńskich instytucji, placówek oświatowych i instytucji zaangażowanych społecznie uczestniczyło 180 podmiotów. W tym roku, już w sobotę, wystawią się 202.

Festyn odbędzie się na terenie Alei Gwiazd Żużla. Potrwa w godz. od 12 do 16.

Mieszkańcy będą mogli odwiedzić 13 stref, w których wystawią się fundacje, stowarzyszenia, różne instytucje, szkoły i przedszkola, a także kluby sportowe.

Atrakcje trudno zliczyć, dlatego wymienimy tylko kilka. Będzie można zwiedzić koszary, w których wydawana będzie grochówka. Przygotowano 1000 porcji zupy.

Będzie działało Przedszkole pod Chmurką.

Bezpłatnie rozdawane będą kawa i herbata, łącznie 100 litrów.

Po raz pierwszy na festynie pojawi się Bractwo Wojowników Kruki.

Będzie mnóstwo niespodzianek, jedną z nich zaplanowano na zakończenie festynu. Wiemy, że będzie miała związek z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości.

Warto będzie zaglądać na stoiska klubów sportowych, które planują organizować konkursy dla zwiedzających, a nagrodami będą karnety na treningi. Na pewno ciekawe będą stoiska rękodzielników.

Laserowy paintball, pokaz tresury psów policyjnych, czytanie bajek i otwarte mistrzostwa w wyciskaniu sztangi to następne atrakcje. W strefie zdrowia staną mammobus i osteobus, wykonywane będą badania słuchu.

Polecamy także zwiedzanie Leszna autobusem marki autosan.
 
Dodajmy, że hasło tegorocznego festynu brzmi Zoom na Aktywność.
 
Festyn organizują Miasto Leszno, Miejski Zakład Zieleni, Miejski Zakład Budynków Komunalnych, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Współorganizatorami są organizacje pozarządowe, leszczyńskie instytucje, placówki oświatowe, jednostki miejskie oraz firmy i podmioty zaangażowane społecznie.
 
(jrs)
 
Fot. Justyna Rutecka-Siadek