reklama

Aktualności Włoszakowice

Dinozaura z kartonu dostanie pani Ola

Dinozaura z kartonu dostanie pani Ola

14 lutego 2017Dodaj komentarz

Aleksandra Cymerman otrzyma ogromnego dinozaura T-rexa wyprodukowanego przez firmę Werner Kenkel. Pani Ola wpłaciła 100 zł na budowę Domu Dziecka Caritas w Lesznie i napisała co ją urzeka w najmłodszych. Możesz przeczytać jej pracę.

Zespoły mażoretek z Przemętu, Włoszakowic, Krzywinia i Lipna, prowadzonych przez Małgorzatę Kujawę i Karolinę Stanisławską wzięły udział w Mażoretkowym Show w hali sportowej we Włoszakowicach.

Mażoretkowe Show we Włoszakowicach

Mażoretkowe Show we Włoszakowicach

09 lutego 2017Dodaj komentarz

W sobotę, 11 lutego o godz. 11 w Hali Środowiskowo-Sportowej we Włoszakowicach rozpocznie się Mażoretkowe Show z udziałem czterech formacji prowadzonych przez Karolinę Stanisławską i Małgorzatę Kujawę.

Limit biegaczy w Bukówcu

Limit biegaczy w Bukówcu

08 lutego 2017Dodaj komentarz

W tym roku półmaraton w Poznaniu organizowany jest tydzień później niż Bieg Sokoła, dlatego impreza w Bukówcu Górnym może cieszyć się jeszcze większą popularnością. Organizatorzy wprowadzili limit 600 zawodników w biegu na głównym dystansie 15 kilometrów.

Drogowy standard w gminie Włoszakowice

Drogowy standard w gminie Włoszakowice

28 stycznia 2017Dodaj komentarz

Zarząd Dróg Gminnych we Włoszakowicach w ramach tegorocznych zadań zamierza wymalować linie na osi jezdni na większości dróg gminnych i powiatowych na swoim terenie.

Do Czech po medale

Do Czech po medale

22 stycznia 2017Dodaj komentarz

Już blisko stu zawodników zgłosiło się do udziału w XIV Mistrzostwach Gminy Włoszakowice w Narciarstwie Alpejskim, które 18 lutego rozegrane zostaną na stoku w czeskim Sanov.

Pas pod obwodnicę Jezierzyc Kościelnych

Pas pod obwodnicę Jezierzyc Kościelnych

21 stycznia 2017Dodaj komentarz

Podczas modernizacji drogi z Leszna do Włoszakowic przed 10 laty pominięto odcinek przebiegający przez Jezierzyce Kościelne. Myślano, aby wybudować obwodnicę tej wsi, ale ze względów finansowych było to wówczas mało realne.

Pożar w warsztacie (zdjęcia)

Pożar w warsztacie (zdjęcia)

19 stycznia 2017Dodaj komentarz

Osiem zastępów straży pożarnej wyruszyło gasić w czwartek pożar warsztatu samochodowego w Jezierzycach Kościelnych. Ze wstępnej informacji wynikało, że w niebezpieczeństwie może znajdować się obecny w środku człowiek.

Finał we włoszakowickiej hali

Finał we włoszakowickiej hali

14 stycznia 2017Dodaj komentarz

W niedzielę o godz. 15 w Hali Sportowo-Środowiskowej we Włoszakowicach rozpocznie się koncert wspierający 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zaśpiewają w kościołach

Zaśpiewają w kościołach

07 stycznia 2017Dodaj komentarz

W sobotę, 7 stycznia o godz. 18 w kościele pw. Narodzenia NMP w Zbarzewie, a w niedzielę, 8 stycznia o godz. 16, w kościele pw. NMP Śnieżnej w Krzycku Małym zaśpiewają wokaliści pracujący pod okiem Szymona Gądy.