reklama

Aktualności Włoszakowice

Natalia Mierzyńska Sportowcem Roku

Natalia Mierzyńska Sportowcem Roku

23 kwietnia 2017Dodaj komentarz

Podczas uroczystej gali w Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach podsumowano Plebiscyt Sportowy Gminy Włoszakowice 2016. Sportowcem Roku 2016 została przedstawicielka kolarstwa Natalia Mierzyńska, reprezentująca Kołownik Włoszakowice, a jednocześnie KKS Gostyń.

Gwarą w Bukówcu

Gwarą w Bukówcu

21 kwietnia 2017Dodaj komentarz

Co to jest zdżor, wyżopać, pyrlić się czy kwyrlejka dowie się publiczność XXI Konkursu "Mówimy Gwarą", który rozpocznie się 23 kwietna o godz. 15 w sali Wiejskiego Domu Kultury w Bukowcu Górnym. Organizatorzy zapraszają na widownię.

Dwa pożary w jednym czasie

Dwa pożary w jednym czasie

18 kwietnia 2017Dodaj komentarz

W niedzielę w nocy w gminie Włoszakowice doszło do dwóch pożarów. Najpierw w domu jednorodzinnym we Włoszakowicach zapaliła się sadza w kominie, a później - w pobliskim Bukówcu Górnym - budynek gospodarczy.

Wycieczka za puszki

Wycieczka za puszki

08 kwietnia 2017Dodaj komentarz

Klasa VIb z Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach pojedzie na wycieczkę za zwycięstwo w konkursie zbierania aluminiowych puszek.

Szymanowski wygrał w Bukówcu (zdjęcia)

Szymanowski wygrał w Bukówcu (zdjęcia)

02 kwietnia 2017Dodaj komentarz

Krzysztof Szymanowski z Kościana wygrał 32. Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym. Piętnastokilometrową trasę pokonał w 51 minut i 17 sekund. Drugi był Adam Draczyński z Nowej Soli, a trzeci Piotr Mikołajczak z Kościana.

1301 zawodników na starcie

1301 zawodników na starcie

31 marca 2017Dodaj komentarz

W 32 edycji Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym na dystansach 15, 5, 2 i 1 kilometra wystartuje w sumie 1301 zawodników. Ta liczba może jeszcze wzrosnąć po uzupełnieniu list startowych tuż przed zawodami.

Wielu przyjaciołom lekarza i biegacza Mariusza Wilka trudno jest pogodzić się z jego przedwczesną śmiercią. Zabraknie go 2 kwietnia na starcie 32. Biegu Sokoła i 20. Mistrzostw Polski Lekarzy, ale kilkudziesięciu przyjaciół pobiegnie w koszulkach z jego podobizną.

Wybiorą najlepszych sportowców gminy Włoszakowice

Wybiorą najlepszych sportowców gminy Włoszakowice

18 marca 2017Dodaj komentarz

Od 16 marca do 5 kwietnia trwało będzie głosowanie w ramach Plebiscytu Sportowego Gminy Włoszakowice 2017.

Samorządy powiatu leszczyńskiego i kościańskiego oraz gmin Wijewo, Włoszakowice i Śmigiel otrzymają 36,7 miliona złotych dofinansowania na przebudowę i budowę 28 kilometrów dróg, które mają połączyć węzeł nowej ekspresówki S5 w Nietążkowie z przebiegającą przez gminę Wijewo drogą wojewódzką Wschowa-Wolsztyn.

Nowe drzewa w miejsce wyciętych

Nowe drzewa w miejsce wyciętych

11 marca 2017Dodaj komentarz

Około 420 tysięcy młodych sosen oraz 180 tysięcy drzew innych gatunków posadzonych zostanie w tym roku na terenie nadleśnictwa Włoszakowice.