reklama

Aktualności Włoszakowice

Wybiorą najlepszych sportowców gminy Włoszakowice

Wybiorą najlepszych sportowców gminy Włoszakowice

18 marca 2017Dodaj komentarz

Od 16 marca do 5 kwietnia trwało będzie głosowanie w ramach Plebiscytu Sportowego Gminy Włoszakowice 2017.

Samorządy powiatu leszczyńskiego i kościańskiego oraz gmin Wijewo, Włoszakowice i Śmigiel otrzymają 36,7 miliona złotych dofinansowania na przebudowę i budowę 28 kilometrów dróg, które mają połączyć węzeł nowej ekspresówki S5 w Nietążkowie z przebiegającą przez gminę Wijewo drogą wojewódzką Wschowa-Wolsztyn.

Nowe drzewa w miejsce wyciętych

Nowe drzewa w miejsce wyciętych

11 marca 2017Dodaj komentarz

Około 420 tysięcy młodych sosen oraz 180 tysięcy drzew innych gatunków posadzonych zostanie w tym roku na terenie nadleśnictwa Włoszakowice.

Pszczela wiosna

Pszczela wiosna

05 marca 2017Dodaj komentarz

Pierwsze wyloty pszczół z uli rodzą wielką nadzieję na nadchodzącą wiosnę. Loty rozpoczęły także pszczoły z leśnych barci wybudowanych przez Nadleśnictwo Włoszakowice.

Dinozaura z kartonu dostanie pani Ola

Dinozaura z kartonu dostanie pani Ola

14 lutego 2017Dodaj komentarz

Aleksandra Cymerman otrzyma ogromnego dinozaura T-rexa wyprodukowanego przez firmę Werner Kenkel. Pani Ola wpłaciła 100 zł na budowę Domu Dziecka Caritas w Lesznie i napisała co ją urzeka w najmłodszych. Możesz przeczytać jej pracę.

Zespoły mażoretek z Przemętu, Włoszakowic, Krzywinia i Lipna, prowadzonych przez Małgorzatę Kujawę i Karolinę Stanisławską wzięły udział w Mażoretkowym Show w hali sportowej we Włoszakowicach.

Mażoretkowe Show we Włoszakowicach

Mażoretkowe Show we Włoszakowicach

09 lutego 2017Dodaj komentarz

W sobotę, 11 lutego o godz. 11 w Hali Środowiskowo-Sportowej we Włoszakowicach rozpocznie się Mażoretkowe Show z udziałem czterech formacji prowadzonych przez Karolinę Stanisławską i Małgorzatę Kujawę.

Limit biegaczy w Bukówcu

Limit biegaczy w Bukówcu

08 lutego 2017Dodaj komentarz

W tym roku półmaraton w Poznaniu organizowany jest tydzień później niż Bieg Sokoła, dlatego impreza w Bukówcu Górnym może cieszyć się jeszcze większą popularnością. Organizatorzy wprowadzili limit 600 zawodników w biegu na głównym dystansie 15 kilometrów.

Drogowy standard w gminie Włoszakowice

Drogowy standard w gminie Włoszakowice

28 stycznia 2017Dodaj komentarz

Zarząd Dróg Gminnych we Włoszakowicach w ramach tegorocznych zadań zamierza wymalować linie na osi jezdni na większości dróg gminnych i powiatowych na swoim terenie.

Do Czech po medale

Do Czech po medale

22 stycznia 2017Dodaj komentarz

Już blisko stu zawodników zgłosiło się do udziału w XIV Mistrzostwach Gminy Włoszakowice w Narciarstwie Alpejskim, które 18 lutego rozegrane zostaną na stoku w czeskim Sanov.