reklama

Aktualności Święciechowa

Niebawem w Lasocicach będzie sygnalizacja

Niebawem w Lasocicach będzie sygnalizacja

20 listopada 2018Dodaj komentarz

W Lasocicach na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 z drogą powiatową wybudowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Patriotyczne śpiewanie w Święciechowie (zdjęcia)

Patriotyczne śpiewanie w Święciechowie (zdjęcia)

12 listopada 2018Dodaj komentarz

Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie zaprosił kilka zespołów śpiewaczych i chórów na tradycyjny już Przegląd Pieśni Patriotycznych.

Znaczny jubileusz obchodził Bieg Niepodleglości w Długich Starych. Miejscowa szkoła zorganizowała go już po raz 25.

W Przybyszewie powstaje mural

W Przybyszewie powstaje mural

02 listopada 2018Dodaj komentarz

Wspólnym dziełem Stowarzyszenia ZMW oraz Fundacji Sztuka dla Ludzi oraz dzieci i młodzieży jest mural, który powstaje na salce w Przybyszewie. Dzieło zakryło bazgroły, którymi ktoś nieszanujący ludzkiej pracy oszpecił budynek.

61-letni Zbigniew Brzezewski ze Święciechowy od kilku miesięcy walczy o wybudzenie ze śpiączki. Jego rodzina wraz z lokalną społecznością organizuje akcję "Tato! Wstań!" Potrzebne są pieniądze na jego rehabilitację.

Studzienki jak zasadzki

Studzienki jak zasadzki

31 października 2018Dodaj komentarz

Nie jest rzadkością, że rowerzysta jedzie z prędkością 35km/h, a rowerowa lampka nie oświetla drogi tak jak reflektory samochodu. Studzienki kanalizacyjne wybudowane przez wykonawcę drogi ekspresowej S5 mogą być przyczyną tragedii.

Droga powiatowa Wilkowice-Święciechowa zyskała okazały wiadukt, który pozwala przejechać nad drogą ekspresową S5. Oddanie do użytku 19,1-kilometrowego odcinka ekspresówki od węzła Leszno Południe do węzła Lipno (pod Radomickiem) ma nastąpić w połowie listopada.

Marynia po pierwszym koncercie (zdjęcia)

Marynia po pierwszym koncercie (zdjęcia)

28 października 2018Dodaj komentarz

W sobotę Zespół Pieśni i Tańca Marynia dał pierwszy koncert z okazji swojego 30-lecia. Publiczność była oczarowana zaprezentowanym poziomem artystycznym. Dziś, 28 października o godz. 16 odbędzie się drugi koncert dla pozostałej części wiernej publiczności zespołu.

W karty o mistrzostwo gminy Święciechowa

W karty o mistrzostwo gminy Święciechowa

26 października 2018Dodaj komentarz

Pięć turniejów rozegranych kolejno w Długich Nowych, Niechłodzie, Piotrowicach, Przybyszewie i Święciechowie wyłoni mistrza gminy Święciechowa w grze w kopa na sezon 2018/2019. Pierwszy turniej już w sobotę, 27 października w sali wiejskiej w Długich Nowych.

Naukobus zawita do Długich Starych

Naukobus zawita do Długich Starych

25 października 2018Dodaj komentarz

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Długich Starych mają swój Klub Odkrywców i są mocno zainteresowani poznawaniem różnych zjawisk. Doceniło to Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i wysłało do nich Naukobus.