reklama

Aktualności Osieczna

Czternaście osad pod wodzą Wernera Doliwy zaliczyła niezwykle udany spływ kajakowy szlakiem Osieczna-Kościan. Pokonanie około 26 kilometrowej trasy i rundy wokół Kościana zajęło kajakarzom około 7 godzin.

Spotkali się po 40 latach (zdjęcia)

Spotkali się po 40 latach (zdjęcia)

19 kwietnia 2018Dodaj komentarz

Po 40 latach od zakończenia nauki w Szkole Podstawowej w Kąkolewie spotkali się uczniowie klasy 8a i 8b.

Szybka reakcja domowników

Szybka reakcja domowników

07 kwietnia 2018Dodaj komentarz

Dzisiaj strażacy z Leszna zostali zaalarmowani z powodu pożaru szafki w jednym z domów w Osiecznej.

Plaża i boisko na letnisku w Osiecznej będą celem tegorocznej Majówki z "ABC". Wystartujemy tradycyjnie 1 maja o godz. 10 z leszczyńskiego Rynku.

Leszczyński Klub Morsów Yeti zakończy sezon zimowych kąpieli dopiero w 19 maja podczas X akcji "Czyścimy Jezioro Dominickie". W sobotę morsy uratowały marzannę, a tym samym przedłużyły sobie zimę.

Już ósmej edycji doczekało się Ratowanie Marzanny organizowane przez Leszczyński Klub Morsów Yeti. W sobotę, 24 marca w Osiecznej na ratunek zdesperowanej pannicy, symbolizującej odchodzącą zimę, ruszy około dwustu morsów z kilku okolicznych klubów.

Droga w Kąkolewie droższa niż oczekiwano

Droga w Kąkolewie droższa niż oczekiwano

23 marca 2018Dodaj komentarz

Jedną z ważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych w powiecie leszczyńskim ma być przebudowa 3,5 km drogi powiatowej w Kąkolewie (ul. Krzywińska i ul. Rydzyńska). Najtańsza z ofert w przetargu okazała się o ponad milion zł droższa.

Jarmark na osieckim Rynku

Jarmark na osieckim Rynku

16 marca 2018Dodaj komentarz

Przedświąteczne jarmarki stały się w Osiecznej już tradycją. Na niedzielę, 18 marca prognoza pogody nie jest zbyt optymistyczna, ale będzie można rozgrzać się ciepłą kawą i herbatą serwowaną razem z wielkanocnymi wypiekami. 

Kolejna akcja osieckich wędkarzy

Kolejna akcja osieckich wędkarzy

16 marca 2018Dodaj komentarz

W minioną niedzielę posprzątali brzegi trzech jezior Łoniewskiego, Drzeczkowskiego i Witosławskiego, a w niedzielę, 18 marca Koło PZW Osieczna organizuje kolejna akcję. Tym razem posprzątają otoczenie jezior znajdujących się w rejonie Górzna, Świerczyny i Ziemnic.

Mieszkanka Osiecznej kandydatką na miss

Mieszkanka Osiecznej kandydatką na miss

13 marca 2018Dodaj komentarz

15-letnia Wiktoria Grzesiak z Osiecznej (na zdjęciu) dostała się do finału konkursu Wielkopolska Miss Nastolatek 2018.