reklama

Aktualności Osieczna

Finał w Jeziorkach

Finał w Jeziorkach

21 kwietnia 2017Dodaj komentarz

Aż cztery zawody w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi i parokonnymi zaliczane będą w tym roku do cyklu Grand Prix. Zwycięzców poznamy 7 maja w Jeziorkach.

Na krótko w parafialnym lesie

Na krótko w parafialnym lesie

19 kwietnia 2017Dodaj komentarz

Pomordowanych w lasach katyńskich mieszkańców gminy Osieczna upamiętnia Krzyż Katyński i obelisk w parafialnym lasku na obrzeżach miasteczka. Obecny proboszcz osieckiej parafii zezwolił tylko na 15-minutowy pobyt na parafialnym terenie. Więcej o tej sytuacji przeczytać można w dzisiejszym wydaniu "ABC".

Kronikarz z Osiecznej w Dzień Dobry TVN (zdjęcia)

Kronikarz z Osiecznej w Dzień Dobry TVN (zdjęcia)

15 kwietnia 2017Dodaj komentarz

W sobotnim programie Dzień Dobry TVN wystąpił Jan Jeske - kronikarz pogody z Osiecznej. 

Hołd pomordowanym w Katyniu (zdjęcia)

Hołd pomordowanym w Katyniu (zdjęcia)

14 kwietnia 2017Dodaj komentarz

Przed 10 laty z inicjatywy proboszcza osieckiej parafii ks. Zdzisława Łuniewicza i członków Towarzystwa Ziemi Osieckiej na skraju miasta w parafialnym lasku ustawiono Krzyż Katyński mający upamiętnić oficerów pomordowanych przez radzieckich katów.

W niedzielne popołudnie na rynku w Osiecznej odbył się II Jarmark Wielkanocny.

Ekipa Koła Turystycznego I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie jako jedna z pierwszych rzuca kajaki na wodę. W ramach dorocznego spływu "Wiosna z wiosłem" grupa dowodzona przez nauczyciela biologii Grzegorza Lorka pokonała ponad 20-kilometrowy szlak z Osiecznej do Kościana.

30 lat Akademii Pana Kleksa (zdjęcia)

30 lat Akademii Pana Kleksa (zdjęcia)

03 kwietnia 2017Dodaj komentarz

Przedszkole Samorządowe w Osiecznej uroczyście obchodziło jubileusz 30-lecia nadania nazwy "Akademia Pana Kleksa".

Kajakowe obserwacje ptaków

Kajakowe obserwacje ptaków

30 marca 2017Dodaj komentarz

Jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych naszego regionu (niedocenianą) jest szlak kajakowy z Osiecznej do Kościana. W sobotę, 1 kwietnia po raz kolejny przepłyną go uczniowie i absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie pod wodzą biologa Grzegorza Lorka.

Zmiana na stanowisku prezesa TZO

Zmiana na stanowisku prezesa TZO

23 marca 2017Dodaj komentarz

Mariola Pazoła będzie kierować pracami dziewięcioosobowego zarządu Towarzystwa Ziemi Osieckiej przez najbliższe trzy lata - taką decyzję podjęli członkowie TZO. Dotychczasowy prezes Stanisław Lenartowicz został wyróżniony tytułem Honorowego Prezesa Towarzystwa Ziemi Osieckiej.

Już po raz siódmy Leszczyński Klub Morsów "Yeti" poprosił przyjaciół z innych klubów o wsparcie przy Ratowaniu Marzanny. W zabawie wzięło udział aż dwustu amatorów zimowych kąpieli z Turku, Dolska, Krzywinia, Śremu, Rawicza, Sławy Osiecznej i Leszna.