reklama

Aktualności Osieczna

Świetlna bombka w Osiecznej

Świetlna bombka w Osiecznej

06 grudnia 2017Dodaj komentarz

W Osiecznej, na ulicach i placach, montowane są świąteczne dekoracje.

Cieplejsze szkoły

Cieplejsze szkoły

17 listopada 2017Dodaj komentarz

Ponad 1.245.000 złotych kosztowała gminę Osieczna termomodernizacja budynków szkolnych w Świerczynie i Osiecznej (na zdjęciu).

Wyróżnienia dla mieszkańców Osiecznej

Wyróżnienia dla mieszkańców Osiecznej

15 listopada 2017Dodaj komentarz

Kilku mieszkańców Osiecznej, wśród nich dwóch żużlowców, znalazło się w gronie wyróżnionych za swoją działalność kulturalną, społeczną i sportową.

Świąteczne ściganie w Osiecznej (zdjęcia)

Świąteczne ściganie w Osiecznej (zdjęcia)

12 listopada 2017Dodaj komentarz

Zwycięstwem ubiegłorocznego triumfatora Adama Adamkiewicza z Real 64-sto zakończył się IX Rowerowy Puchar Niepodległości w Osiecznej. Zawodnicy rywalizowali na rundzie wiodącej przez Berdychowo, Świerczynę, Grodzisko i Osiecznę. Impreza zakończyła jak co roku cykl Leszczyńskiej Ligi Rowerowej.

Lista startowa jeszcze otwarta

Lista startowa jeszcze otwarta

10 listopada 2017Dodaj komentarz

Kto z miłośników dwóch kółek nie zdążył zapisać się jeszcze do udziału w IX Rowerowym Pucharze Niepodległości, może to uczynić jeszcze dziś i jutro w biurze zawodów.

Nowy, stary bruk

Nowy, stary bruk

10 listopada 2017Dodaj komentarz

Trwa rewitalizacja centrum Osiecznej. Swój wizerunek zmieniły ulice 27 Stycznia i Tylna (na zdjęciu), a obecnie prace prowadzone są na ul. Małej Kościelnej.

Na estradzie Zespołu Szkół w Kąkolewie odbył się już po raz piąty Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Uczestniczyło w nim 51 młodych wykonawców ze szkół w Świerczynie, Osiecznej i Kąkolewie.

Pogonią za lisem

Pogonią za lisem

03 listopada 2017Dodaj komentarz

W najbliższą sobotę, 4 listopada odbędzie się już chyba ostatni w naszym regionie Hubertus. Imprezę przygotowują wspólnie - Klub Jeździecki Jeziorki Osieczna i Klub Miłośników Koni Ziemi Osieckiej.

Kąpiele także w piątek

Kąpiele także w piątek

02 listopada 2017Dodaj komentarz

Coaz tłoczniej w gronie morsów z leszczyńskiego klubu "Yeti". Na osieckiej plaży spotykają się 3 razy w tygodniu. Licząca aż 45 morsów i foczek grupa szykuje się do grudniowego wyjazdu na IV Inwazję Morsujących Mikołajów w Świnoujściu.

Staje się już tradycją, że w przeddzień Wszystkich Świętych, po mszy wieczornej, w kościele Świętej Trójcy w Osiecznej, ks. proboszcz Przemysław Konieczny zaprasza dzieci i ich rodziców na Bal Wszystkich Świętych.