reklama

Aktualności Lipno

Pyry z ogniska przed izbą tradycji

Pyry z ogniska przed izbą tradycji

19 października 2018Dodaj komentarz

Regionalna Izba Kultury i Tradycji Wiejskich w Wilkowicach staje się jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych naszego regionu. Ciekawe przyjęcie członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej przygotowali grupie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lesznie.

Poziom festiwalu z najwyższej półki

Poziom festiwalu z najwyższej półki

14 października 2018Dodaj komentarz

Robert Mazurkiewicz ze Sławy i Przemysław Bielawa z Głogowa zdobyli pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki Autorskiej i Piosenki Artystycznej. Nagrodę odebrali w Lipnie, bo właśnie tam odbywało się to wydarzenie.

Popędzili za lisią kitą (zdjęcia)

Popędzili za lisią kitą (zdjęcia)

07 października 2018Dodaj komentarz

Z udziałem aż 17 bryczek odbył się Hubertus zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej. W tradycyjnej pogoni za lisem rywalizowało mniej jeźdźców niż zwykle, ale nadrobiła to ilość dzieci szukająca lisa w lesie. 

Mural w Lipnie

05 października 2018Dodaj komentarz Mural w Lipnie

Mural upamiętniający bohaterów Powstania Wielkopolskiego powstał na budynku, przy najważniejszym skrzyżowaniu w Lipnie.

Szkoła Podstawowa im. 17 Pułku Ułanów w Goniembicach, jako jedyna z powiatu leszczyńskiego, została zakwalifikowana do udziału w ogólnopolskim konkursie "Do Hymnu", organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Polowa msza, pogoń za lisem i biesiada

Polowa msza, pogoń za lisem i biesiada

02 października 2018Dodaj komentarz

Jako jedni z pierwszych tradycyjnego Hubertusa organizują co roku koniarze ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej. Imprezę w sobotę 6 października o godz.12 rozpocznie polowa msza święta na boisku w Wilkowicach.

Nic więcej od aury nie mogli wymagać uczestnicy IX Rajdu Rowerowego Wokół Gminy Lipno. Na wspólną jazdę zdecydowało się aż 250 osób.

Do godziny 18 na boisku w Wilkowicach potrwa festyn rodzinny. Zapraszamy na niego serdecznie, bo jest sporo atrakcji, a na godz. 16 zaplanowano specjalny pokaz cyrku na rowerach!

Msza, odsłonięcie i koncert

Msza, odsłonięcie i koncert

22 września 2018Dodaj komentarz

W niedzielę, 23 września w Klonówcu odsłonięty i poświęcony zostanie odnowiony Pomnik Poległych za Ojczyznę oraz kapliczka Matki Boskiej. Uroczystość rozpocznie w samo południe polowa msza święta, odprawiona przed pobliską salą wiejską.

Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej Dynamo Wilkowice wraz z Radą Solecką Wilkowic organizuje w niedzielę, 23 września drugą edycję Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Po przejechaniu około 10 kilometrów wszyscy spotkają się na festynie na wilkowickim boisku.