reklama

Aktualności Lipno

Rowerem na spotkanie z pszczółkami

Rowerem na spotkanie z pszczółkami

15 czerwca 2018Dodaj komentarz

W niedzielę, 17 czerwca Stowarzyszenie "Razem dla gminy Lipno" organizuje wycieczkę rowerową "Doliną Samicy". Półmetek na leśnej pasiece.

Teresa Hanusek, Lech Knop, Koło Gospodyń Wiejskich w Radomicku, Koło Pszczelarzy w Lipnie, Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych „Traktor i Maszyna” oraz spółka Fogo w Wilkowicach zostali tegorocznymi laureatami wyróżnień „Zasłużony dla Gminy Lipno”.

Pomyślnie dla Mikołaja Koniecznego z Lipna i Artura Jatczaka z Leszna zakończył się pierwszy etap 62. Międzynarodowego Wyścigu Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. Pułkownika Skopenki. Obaj zawodnicy znaleźli się w 8-osobowej ucieczce. Mikołaj - zawodnik Team Hurom finiszował na trzecim miejscu, a Artur reprezentujący TC Chrobry Scott Głogów tuż za nim.

Budowana przez powiat leszczyński ścieżka rowerowa z Wilkowic przez Mórkowo do Lipna na części odcinków jest już prawie przygotowana do ułożenia asfaltu. Wykonawca zadał sobie trud wykonania dotychczasowych prac bez naruszenia stojących pośrodku tablic miejscowości.

Kapliczka z rzeźbą Świętego Ambrożego, patrona pszczelarzy stanęła przy punkcie edykacyjnym mieszczącym się w lesie nieopodal Mórkowa przy pasiece Mariana i Krzysztofa Kędziów.

306.000 zł na halę sportową w Wilkowicach

306.000 zł na halę sportową w Wilkowicach

25 maja 2018Dodaj komentarz

Mieszkańcy Wilkowic podjęli jednomyślnie uchwałę o przekazaniu całej kwoty, czyli blisko 306 tys. zł uzyskanych z dzierżawy wiejskich gruntów pod żwirownię na budowę pełnowymiarowej hali sportowej w Wilkowicach.

Aż 10 zaprzęgów uczestniczyło w Majówce Konnej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej.

Mikołaj Konieczny, przed Przemysławem Rozwalką i Bartoszem Wujczakiem, wygrał na dłuższym dystansie IX EXS Sport MTB Maraton o Puchar LUKS Orzeł Lipno w Smyczynie.

W sobotę, 12 maja o godz. 11 w Smyczynie wystartują uczestnicy IX edycji EXS Sport MTB Maraton o Puchar LUKS Orzeł Lipno. Na liście startowej ponad 220 zawodników. Równie pasjonujące będą wyścigi dzieci w wieku od 3 do 11 lat. Każdy z małych kolarzy otrzyma medal.

Konieczny najlepszy wśród orlików

Konieczny najlepszy wśród orlików

10 maja 2018Dodaj komentarz

Na dwukilometrowej pętli pod Jasną Górą rozegrano 46. edycję wyścigu kolarskiego o Grand Prix Częstochowy. Występujący w barwach Team Hurom Mikołaj Konieczny z Lipna zwyciężył w kategorii orlików.