reklama

Aktualności Lipno

Zniszczono 150-letnią szlifierkę

Zniszczono 150-letnią szlifierkę

18 października 2017Dodaj komentarz

Liczne grono społeczników utworzyło w Wilkowicach Regionalną Izbę Kultury i Tradycji Wiejskiej. Niestety miejsce to nie jest wolne od wandalizmu. Tym razem zniszczono wykonaną z piaskowca ściernicę ręcznej szlifierki.

Hubertus w skromniejszej obsadzie (zdjęcia)

Hubertus w skromniejszej obsadzie (zdjęcia)

08 października 2017Dodaj komentarz

Przez wiele godzin członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej usuwali powalone drzewa z trasy przejazdu orszaku hubertusowskiego z Wilkowic do Rancza Smyczyna. Impreza się udała, pomimo znacznie mniejszej frekwencji niż zazwyczaj.

Hubertusa czas zacząć

Hubertusa czas zacząć

06 października 2017Dodaj komentarz

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej posiadające w swych szeregach znaczną grupę koniarzy organizuje 7 października Hubertusa. Imprezę poprzedzi odprawiona o godz. 11 polowa msza święta na boisku w Wilkowicach.

Relacja w Eurosporcie

Relacja w Eurosporcie

22 września 2017Dodaj komentarz

Pozdrowienia wraz ze zrobionym przez swojego kolegę zdjęciem z Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym w Bergen w Norwegii czytelnikom leszno24.pl i gazety "ABC" przesłał Mikołaj Konieczny.

Rowerem dookoła gminy

Rowerem dookoła gminy

19 września 2017Dodaj komentarz

Już po raz ósmy, w niedzielę 24 września odbędzie się Rajd Rowerowy Wokół Gminy Lipno. Trasa liczy blisko 40 kilometrów. Zapisy do 22 września.

Mikołaj powalczy o medal

Mikołaj powalczy o medal

14 września 2017Dodaj komentarz

Mikołaj Konieczny z Lipna, jako jeden z czterech polskich juniorów wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym, które w dniach 16-24 września rozgrywane będą w norweskim Bergen.

Pokazali jak na wsi bywało (zdjęcia)

Pokazali jak na wsi bywało (zdjęcia)

04 września 2017Dodaj komentarz

Już po raz piąty w Wilkowicach odbyła się impreza "Dawno, dawno temu na wsi". Punktem kulminacyjnym było otwarcie Regionalnej Izby Kultury i Tradycji Wiejskich.

Zwyciężyło małżeństwo z Krzycka

Zwyciężyło małżeństwo z Krzycka

03 września 2017Dodaj komentarz

Kazimierz Korbel i pomagająca mu żona Iwona z Krzycka Małego zwyciężyli w szóstej edycji Zawodów Furmana rozegranych w Wilkowicach. Ich sprzymierzeńcami w wykonywaniu zadań były klacze - 10-letnia Kalina i jej 3-letnia córka Rita.

Furmani na start

Furmani na start

31 sierpnia 2017Dodaj komentarz

Organizatorzy jeszcze nie zamknęli listy startowej V Zawodów Furmana, które w sobotę, 2 września o godz. 12 rozpoczną się w Wilkowicach.

Wilkowiczanie walczą z czasem (zdjęcia)

Wilkowiczanie walczą z czasem (zdjęcia)

30 sierpnia 2017Dodaj komentarz

W niedzielę o godzinie 13 zostanie oficjalnie otwarta Regionalna Izba Kultury i Tradycji Wiejskich w Wilkowicach. Do tego czasu trzeba wykonać jeszcze ogrom pracy. Gorąco zachęcamy osoby dysponujące wolnym czasem do dołączenia do tej ambitnej grupy.