Aktualności Lipno

Najwięcej na oświatę i drogi

Najwięcej na oświatę i drogi

09 stycznia 2017Dodaj komentarz

Radni gminy Lipno uchwalili budżet na 2017 rok. Dochody mają wynieść około 33 mln zł, a wydatki niemal 34 mln zł. Prawie 4 mln zł przeznaczono na inwestycje.

2,5 miliona dla powiatu

2,5 miliona dla powiatu

31 grudnia 2016Dodaj komentarz

Samorząd powiatu leszczyńskiego w 2017 roku przeprowadzi wartą 5 milionów złotych modernizację ulic Dworcowej i Święciechowskiej w Wilkowicach, które stanowią element drogi powiatowej. Na ten cel otrzymał 50-procentowe dofinansowanie z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019".

W Lipnie zapachniało świętami (zdjęcia)

W Lipnie zapachniało świętami (zdjęcia)

08 grudnia 2016Dodaj komentarz

Maluchy z przedszkola w Lipnie - pod okiem świętego Mikołaja, jego reniferów i przedstawicieli samorządu - przystroiły wielką choinkę, jaka stanęła przy Urzędzie Gminy Lipno. Teraz już każdy mieszkaniec Lipna wie, że święta zbliżają się wielkimi krokami.

Około godz. 21:30 zostały ujawnione wyniki konsultacji społecznych dotyczących odłączenia sołectwa Wilkowice od gminy Lipno i przyłączenia go do Leszna. O komentarz do rozstrzygnięcia poprosiliśmy wójta gminy Lipno Jacka Karmińskiego, liderkę grupy "Mieszkańcy w obronie Wilkowic" Magdalenę Ilmer oraz Sylwestra Przydrożnego, reprezentującego "Zespół inicjatywny w spawie przyłączenia Wilkowic do Leszna".

Trwają konsultacje w Wilkowicach (zdjęcia)

Trwają konsultacje w Wilkowicach (zdjęcia)

03 grudnia 2016Dodaj komentarz

W sobotę i niedzielę mieszkańcy sołectwa Wilkowice, poprzez udział w konsultacjach, mają możliwość wypowiedzenia się w sprawie ewentualnego odłączenia wsi od gminy Lipno i przyłączenia jej do Leszna. W sobotę o godz. 15 frekwencja w głosowaniu wynosiła niespełna 150 osób na 2062 możliwych.

Wczoraj we wsi odbyło się spotkanie zorganizowane przez orędowników pozostawienia Wilkowic w strukturach gminy Lipno. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych spotkań, również i teraz nie zabrakło emocjonalnej wymiany poglądów, przeradzającej się w pyskówki. Konsultacje społeczne już w najbliższy weekend.

Polska w mieszkańcach gminy Lipno

Polska w mieszkańcach gminy Lipno

10 listopada 2016Dodaj komentarz

Wymowne słowa wójta, przejmujące widowisko, wspaniała scenografia i tłumy widzów - tak w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie obchodzono Święto Niepodległości.

Pokaz driftingu na mokrej murawie zakończył się stratami w wysokości kilku tysięcy złotych. Na tyle oszacował je właściciel sportowego obiektu, czyli Urząd Gminy Lipno.

Nowy asfalt w Górce Duchownej

Nowy asfalt w Górce Duchownej

29 października 2016Dodaj komentarz

Jedną ze znaczących inwestycji drogowych w powiecie leszczyńskim było w tym roku ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej w Górce Duchownej.

Kolizja przy przejeździe kolejowym

Kolizja przy przejeździe kolejowym

28 października 2016Dodaj komentarz

W piątek około godziny 18:30 na drodze krajowej nr 5 doszło do kolizji z udziałem trzech samochodów osobowych. Sprawczyni kraksy, 33-letnia mieszkanka Leszna, za jej spowodowanie została ukarana mandatem karnym.