reklama

Aktualności Lipno

Posprzątają okolice Jaru Mórkowskiego

Posprzątają okolice Jaru Mórkowskiego

31 marca 2017Dodaj komentarz

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej sobotnie przedpołudnie zamierzają spędzić na sprzątaniu terenu wokół jaru nieopodal Mórkowa.

Kto zasłużony dla Lipna?

Kto zasłużony dla Lipna?

23 marca 2017Dodaj komentarz

Do końca marca przyjmowane będą wnioski o przyznanie wyróżnienia honorowego „Zasłużony dla Gminy Lipno”. Swoje kandydatury mogą zgłaszać zarówno organizacje kulturalne, społeczne i zawodowe czy rady sołeckie, jak i grupy mieszkańców.

Prace przy budowie trasy ekspresowej S5 w okresie zimowym zostały mocno ograniczone, ale powoli znów nabierają intensywności.

Wilkowice przed dużymi inwestycjami

Wilkowice przed dużymi inwestycjami

25 lutego 2017Dodaj komentarz

Samorząd powiatu leszczyńskiego jest już niemal gotowy do rozpoczęcia modernizacji ulic Dworcowej i Święciechowskiej w Wilkowicach, które mają status drogi powiatowej. Szacowano, że zadanie kosztowało będzie 5 milionów złotych, ale w przetargu udało się zaoszczędzić 220 tys. złotych.

Szkoła branżowa w miejsce gimnazjum

Szkoła branżowa w miejsce gimnazjum

22 lutego 2017Dodaj komentarz

Postępują działania związane ze stworzeniem w Lipnie - w miejscu dzisiejszego gimnazjum - szkoły branżowej pierwszego stopnia. Wiele firm z regionu już teraz wyraża chęć współpracy z taką placówką. Wszystko wskazuje na to, że 1 września tego roku rozpoczną się zajęcia w pierwszym oddziale.

W Lipnie o możliwościach dofinansowania

W Lipnie o możliwościach dofinansowania

15 lutego 2017Dodaj komentarz

Dzisiaj, w środę o godz. 16 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie odbędzie się spotkanie informacyjne z Doradcami Energetycznymi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Będzie mowa o możliwości uzyskania przez mieszkańców pomocy finansowej na zadania związane z poprawą efektywności energetycznej, m.in. termomodernizację domów jednorodzinnych czy wymianę pieców.

Roszada rządzi w Smolcu

Roszada rządzi w Smolcu

06 lutego 2017Dodaj komentarz

Czworo reprezentantów UKS Roszada Lipno uczestniczyło w V Mistrzostwach Smolca w warcabach 64-polowych. Równych sobie nie miał Tomek Myszuk (na zdjęciu w środku), który zwyciężył cały turniej.

Są pieniądze na remont szkoły

Są pieniądze na remont szkoły

26 stycznia 2017Dodaj komentarz

Gmina Lipno uzyskała spore dofinansowanie na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lipnie. Obiekt zostanie ocieplony jeszcze w tym roku.

Najwięcej na oświatę i drogi

Najwięcej na oświatę i drogi

09 stycznia 2017Dodaj komentarz

Radni gminy Lipno uchwalili budżet na 2017 rok. Dochody mają wynieść około 33 mln zł, a wydatki niemal 34 mln zł. Prawie 4 mln zł przeznaczono na inwestycje.

2,5 miliona dla powiatu

2,5 miliona dla powiatu

31 grudnia 2016Dodaj komentarz

Samorząd powiatu leszczyńskiego w 2017 roku przeprowadzi wartą 5 milionów złotych modernizację ulic Dworcowej i Święciechowskiej w Wilkowicach, które stanowią element drogi powiatowej. Na ten cel otrzymał 50-procentowe dofinansowanie z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019".