reklama

Aktualności Lipno

Szkoła branżowa w miejsce gimnazjum

Szkoła branżowa w miejsce gimnazjum

22 lutego 2017Dodaj komentarz

Postępują działania związane ze stworzeniem w Lipnie - w miejscu dzisiejszego gimnazjum - szkoły branżowej pierwszego stopnia. Wiele firm z regionu już teraz wyraża chęć współpracy z taką placówką. Wszystko wskazuje na to, że 1 września tego roku rozpoczną się zajęcia w pierwszym oddziale.

W Lipnie o możliwościach dofinansowania

W Lipnie o możliwościach dofinansowania

15 lutego 2017Dodaj komentarz

Dzisiaj, w środę o godz. 16 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie odbędzie się spotkanie informacyjne z Doradcami Energetycznymi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Będzie mowa o możliwości uzyskania przez mieszkańców pomocy finansowej na zadania związane z poprawą efektywności energetycznej, m.in. termomodernizację domów jednorodzinnych czy wymianę pieców.

Roszada rządzi w Smolcu

Roszada rządzi w Smolcu

06 lutego 2017Dodaj komentarz

Czworo reprezentantów UKS Roszada Lipno uczestniczyło w V Mistrzostwach Smolca w warcabach 64-polowych. Równych sobie nie miał Tomek Myszuk (na zdjęciu w środku), który zwyciężył cały turniej.

Są pieniądze na remont szkoły

Są pieniądze na remont szkoły

26 stycznia 2017Dodaj komentarz

Gmina Lipno uzyskała spore dofinansowanie na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lipnie. Obiekt zostanie ocieplony jeszcze w tym roku.

Najwięcej na oświatę i drogi

Najwięcej na oświatę i drogi

09 stycznia 2017Dodaj komentarz

Radni gminy Lipno uchwalili budżet na 2017 rok. Dochody mają wynieść około 33 mln zł, a wydatki niemal 34 mln zł. Prawie 4 mln zł przeznaczono na inwestycje.

2,5 miliona dla powiatu

2,5 miliona dla powiatu

31 grudnia 2016Dodaj komentarz

Samorząd powiatu leszczyńskiego w 2017 roku przeprowadzi wartą 5 milionów złotych modernizację ulic Dworcowej i Święciechowskiej w Wilkowicach, które stanowią element drogi powiatowej. Na ten cel otrzymał 50-procentowe dofinansowanie z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019".

W Lipnie zapachniało świętami (zdjęcia)

W Lipnie zapachniało świętami (zdjęcia)

08 grudnia 2016Dodaj komentarz

Maluchy z przedszkola w Lipnie - pod okiem świętego Mikołaja, jego reniferów i przedstawicieli samorządu - przystroiły wielką choinkę, jaka stanęła przy Urzędzie Gminy Lipno. Teraz już każdy mieszkaniec Lipna wie, że święta zbliżają się wielkimi krokami.

Około godz. 21:30 zostały ujawnione wyniki konsultacji społecznych dotyczących odłączenia sołectwa Wilkowice od gminy Lipno i przyłączenia go do Leszna. O komentarz do rozstrzygnięcia poprosiliśmy wójta gminy Lipno Jacka Karmińskiego, liderkę grupy "Mieszkańcy w obronie Wilkowic" Magdalenę Ilmer oraz Sylwestra Przydrożnego, reprezentującego "Zespół inicjatywny w spawie przyłączenia Wilkowic do Leszna".

Trwają konsultacje w Wilkowicach (zdjęcia)

Trwają konsultacje w Wilkowicach (zdjęcia)

03 grudnia 2016Dodaj komentarz

W sobotę i niedzielę mieszkańcy sołectwa Wilkowice, poprzez udział w konsultacjach, mają możliwość wypowiedzenia się w sprawie ewentualnego odłączenia wsi od gminy Lipno i przyłączenia jej do Leszna. W sobotę o godz. 15 frekwencja w głosowaniu wynosiła niespełna 150 osób na 2062 możliwych.

Wczoraj we wsi odbyło się spotkanie zorganizowane przez orędowników pozostawienia Wilkowic w strukturach gminy Lipno. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych spotkań, również i teraz nie zabrakło emocjonalnej wymiany poglądów, przeradzającej się w pyskówki. Konsultacje społeczne już w najbliższy weekend.