reklama

Aktualności Krzemieniewo

Epidemia grypy sprawiła, że dopiero teraz najmłodsze przedszkolaki z grupy Pszczółki Przedszkola w Garzynia, mogły zaprosić swoich ukochanych dziadków na uroczyste spotkanie im dedykowane.

Znaleziono poszukiwanego mieszkańca Garzyna

Znaleziono poszukiwanego mieszkańca Garzyna

20 lutego 2017Dodaj komentarz

Po ponad siedmiu miesiącach poszukiwań znaleziono ciało zaginionego 23-letniego Dawida Misiaka, mieszkańca Garzyna w gminie Krzemieniewo.

W Krzemieniewie Żółci pokonali Czerwonych (zdjęcia)

W Krzemieniewie Żółci pokonali Czerwonych (zdjęcia)

20 lutego 2017Dodaj komentarz

Na baliku w Przedszkolu Samorządowym w Krzemieniewie, przedszkolaki z grupy: Jeżyki, Wiewórki, Biedronki, Pszczółki i Motylki rywalizowały reprezentując drużynę Żółtych i Czerwonych.

"Wszystko zawdzięczamy Babci i Dziadkowi" (dużo zdjęć)

30 stycznia 2017Dodaj komentarz

Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka są na stałe wpisane w kalendarz imprez organizowanych w Przedszkolu Zespołu Szkół w Garzynie. Święto trwało dwa dni. Przedszkolaki z grupy Motylki i Wróbelki przygotowały dla swoich gości specjalny program artystyczny.

Śmierć na niestrzeżonym przejeździe (wideo i zdjęcia)

Śmierć na niestrzeżonym przejeździe (wideo i zdjęcia)

23 stycznia 2017Dodaj komentarz

Krótko po południu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pomiędzy Robczyskiem a Pawłowicami ciągnik rolniczy z przyczepą wjechał pod szynobus. 33-letni kierowca traktora zginął na miejscu. Był ciągnięty razem z kabiną jeszcze przez ponad 150 metrów do miejsca, w którym zatrzymał się pojazd szynowy.

Boczne zderzenie dwóch iveco

Boczne zderzenie dwóch iveco

20 stycznia 2017Dodaj komentarz

Wczoraj po godz. 11 na drodze krajowej nr 12 pomiędzy Kąkolewem a Garzynem zderzyły się dwa samochody iveco. Oba jechały w tym samym kierunku.

Bezpłatna pomoc prawników w gminach

Bezpłatna pomoc prawników w gminach

18 stycznia 2017Dodaj komentarz

W trzech gminach powiatu leszczyńskiego uruchomiono na początku stycznia punkty bezpłatnych porad prawnych. Działają w Rydzynie, Krzemieniewie i Lipnie.

To już tradycja, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w gminie Krzemieniewo gra z wielkim rozmachem. Tym razem zbieraliśmy pieniążki ,,Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom ”. Już od 7.00 wolontariusze rozpoczęli kwestowanie w swoich miejscowościach.

W dzisiejszym numerze Gazety "ABC" piszemy o bulwersującej sprawie z Oporowa w gminie Krzemieniewo. W wigilię rano zmarł nagle 5-tygodniowy Olivier. Rodzice chcieli go pochować w rodzinnym grobie na parafialnym cmentarzu. Ale ksiądz proboszcz powiedział, że grób kosztuje 600 zł. Nie zapłacili... 

Otrzymała prawo jazdy, wypiła i spowodowała kolizję

Otrzymała prawo jazdy, wypiła i spowodowała kolizję

11 stycznia 2017Dodaj komentarz

Niedługo cieszyła się uprawieniami do kierowania autem 18-letnia kobieta, która zaledwie miesiąc temu zdobyła upragniony dokument. Mieszkanka gminy Krzemieniewo prowadziła bmw i uderzyła w samochód zaparkowany przed posesją.