reklama

12 stycznia 2018

Adam Szłapka: Jestem w Nowoczesnej!

Adam Szłapka: Jestem w Nowoczesnej!

- Jestem w Nowoczesnej i to się nie zmieni - mówi poseł Adam Szłapka. Dementuje doniesienia, jakoby miał wystąpić z partii lub klubu w proteście przeciw swoim kolegom.

Jeszcze raz wracamy do czwartkowego głosowania w sejmie. Posłowie odrzucili obywatelski projekt "Ratujmy Kobiety 2017" liberalizujący ustawę aborcyjną. Zamiast do dalszych prac w komisji wyrzucili go do kosza. Stało się tak za sprawą m.in. posłów z Nowoczesnej. Dziesięciu z nich nie wzięło udziału w głosowaniu.

Krótko potem na portalu gazety Rzeczpospolita ukazała się informacja, że sześcioro posłów Nowoczesnej, w proteście wobec postawy kolegów, zamierza wystąpić z partii. Padło też nazwisko posła Adama Szłapki z naszego okręgu wyborczego.

Zobacz tutaj  

Dziś, w piątek, rozmawialiśmy z posłem. Stanowczo powiedział, że zostaje w Nowoczesnej. Jest sekretarzem generalnym partii. Nie zamierza też zawieszać członkostwa w klubie poselskim. Adam Szłapka ma nadzieję, że troje posłów, którzy są teraz poza klubem zdecydują się na powrót. Wczoraj jeden z posłów Nowoczesnej wystąpił z partii.

- Tego akurat mogliśmy się spodziewać już od dłuższego czasu - dodaje Adam Szłapka.

lm