reklama

12 stycznia 2019

27. Finał WOŚP w Lesznie i powiecie leszczyńskim

27. Finał WOŚP w Lesznie i powiecie leszczyńskim

Podczas niedzielnej kwesty wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierać będą pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Każdy z 11 działających w Lesznie i powiecie sztabów zadbał, aby mieszkańcy mogli mile spędzić czas.

Kto chciałby tej zimy nie zachorować, może dołączyć do zabawy z leszczyńskimi morsami w niedzielę o godz. 12 na plaży w Osiecznej. Kąpiel w lodowatej wodzie doskonale wpływa na samopoczucie, dodaje pogodnego nastroju i co bardzo ważne - uodparnia na przeziębienia. Nie jest to jednak propozycja dla ponuraków, gdyż przy braku uśmiechu wrażenia z kąpieli mogą być negatywne. 

(JAC) fot. (JAC) 

 

 

Oto inne propozycje na niedzielę: 

 

Leszno

W niedzielę, 13 stycznia na imprezę Biegam dla WOŚP (na bieżniach mechanicznych) zaprasza w godz. 10-18 Fitness Klub Sporting w Galerii Leszno. Poskakać dla WOŚP będzie można w Euro Jump (ul. Narutowicza 143) w godz. 10-21. Kierowcy mogą od godz. 10 na leszczyńskim rynku zapisać się do udziału w XVII Rajdzie Samochodowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Start pierwszej załogi o godz. 11:30. Po raz siódmy zorganizowany zostanie Bieg i Kijomarsz "Zagraj z Orkiestrą" na 5-kilometrowej trasie w Karczmie Borowej. Start o godz. 12.

Koncert w Szkole Podstawowej nr 2 w Lesznie rozpocznie się o godz. 14. W programie występy dzieci i młodzieży, kawiarenka z pysznym ciastem, turniej strzelecki z wiatrówki, pokaz boksu i kickboxingu.

Już XVIII edycję będzie miał koncert "Małe serduszka grają dla orkiestry" w sali Miejskiego Ośrodka Kultury. Początek o godz. 15. W trakcie imprez przeprowadzone zostaną licytacje gadżetów WOŚP oraz lotu balonem. Wśród wolontariuszy nie zabraknie harcerzy z Hufca ZHP Leszno. Na aukcje internetowe przygotowują m.in. 50-procentową zniżkę na kurs spadochronowy w klubie Fenix, przedmioty przekazane przez Przemka Pawlickiego oraz vouchery do leszczyńskich miejsc zabawy dla dzieci.

Leszczyńskie podsumowanie 27. Finału WOŚP rozpocznie się o godz. 19:30 na Rynku. Światełko do nieba rozbłyśnie o godz. 20 z balonu, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne.


Brenno

W niedzielę od samego rana wolontariusze będą kwestować z puszkami WOŚP na terenie całej gminy. Koncert w hali sportowej w Brennie  rozpocznie się o godz. 15. Program artystyczny przygotują uczniowie i zespoły działające na terenie gminy, akrobaci z Leszna, grupa zawodników z klubu karate i mażoretki. Gwoździem programu będzie, jak co roku przedstawienie bajkowe, w którym wystąpi wiele znanych w gminie osób. Impreza zakończy się około godz. 19.


Lipno

W ramach 27. finału WOŚP, w niedzielę o godz. 10 w sali sportowej Zespołu Szkół w Lipnie rozpocznie się turniej piłki ręcznej o puchar wójta gminy Lipno. Koncert w sali Gminnego Ośrodka Kultury zaplanowano na godz. 16. Na scenie zaprezentują się miejscowi artyści, a około godz. 20 zabłyśnie symboliczne światełko do nieba.


Garzyn

W Domu Kultury w Garzynie orkiestra zagra 13 stycznia o godz. 14. Swoje występy przygotowali uczniowie ze szkół z Garzyna, Belęcina i Drobnina, przedszkolacy z Krzemieniewa i Pawłowic, grupa taneczna z Gminnego Centrum Kultury w Krzemieniewie, grupa KUK-SON, mażoretki z Kąkolewa oraz Wojtek Frąckowiak. Popisy artystów przeplatały będą licytacje, m.in. obrazu Alana Apolinarskiego, lotu balonem z mistrzynią świata Darią Dudkiewicz - Goławską, jazdy trójkołowym motocyklem z Jackiem Skorupskim. Za datek do puszki będzie można zjeść kiełbasę z grilla, grochówkę lub kawałek placka. Imprezę zakończy o godz. 20 światełko do nieba.


Włoszakowice

Wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach kwestować będą tradycyjnie przed kościołem przed wszystkimi niedzielnymi mszami świętymi. Koncert odbędzie się w hali sportowej od godz. 15-17. W programie m.in. przedstawienie teatralne, występ tancerzy ze Szkoły Tańca Margo oraz licytacje w wielkiej obfitości.


Święciechowa

W niedzielę o godz. 10 na sali sportowej w Święciechowie rozgrywany będzie w ramach 27. Finału WOŚP turniej siatkówki z udziałem drużyn gminnych. Od godz. 12 w sali wiejskiej  czynne będzie biuro zawodów "Święciechowa biega dla WOŚP". Biegi dla uczniów rozgrywane będą na dystansie od 400 do 1200 m, natomiast uczestnicy w kategorii open przebiegną 2400 m ulicami Święciechowy. Wpisowe w wysokości 5 zł od zawodnika trafi do puszki WOŚP. Koncert w sali wiejskiej rozpocznie się o godz. 16. Uczniowie święciechowskiej szkoły wystawią sztukę "Moralność pani Dulskiej". Ponadto wystąpią: cheerleaderki, grupa taneczna Wenus z Ponieca, uczestnicy konkursu "Mówimy Gwarą" i Zespół Pieśni i Tańca Marynia.

 

Rydzyna

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie się mieścił w Rydzyńskim Ośrodku Kultury. 

Finał uatrakcyjnią występy dzieci z Zespołu Tańca Ludowego Moraczewo i cheerleaderek działających w ROK, zespołów W Prawdzie i BHP oraz grup wokalnych i solistów, których zajęcia odbywają się w ośrodku. Zaprezentuje się sekcja tańca Margo. Występy rozpoczną się o godz. 17.

W ROK otwarta będzie kawiarenka zorganizowana przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

O godz. 20 nad Rynkiem w Rydzynie rozbłyśnie Światełko do nieba.

 

Osieczna

W Osiecznej granie rozpocznie się o godz. 12 od kąpieli morsów. Główna impreza rozpocznie się o godz. 15 w Centrum Kultury i Bibliotece. W programie: występy artystyczne: gramy, śpiewamy, tańczymy, pchli targ, spotkanie z zawodnikiem Unii Leszno Dominikiem Kuberą, pokazy udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu Ochotniczej Staży Pożarnej z Osiecznej, licytacje orkiestrowych gadżetów i innych fantów, orkiestrowa kawiarenka, czyli coś na ząb, obiad dla lubiących długo pospać